✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$24.28
Original: $69.38
-65%Elite Truck Parts 15" x 4" Q Plus Front Steer Axle Brake Shoe Kit 23K | ETP-NK4702Q23PR—
$69.38
$24.28The Story
23K Premium Brake Shoe Kits
- NO CORE
- Meritor Q Plus Series
- NS301 Lining (Comparable to 23K & 312 Lining)
- Kits include 2) New Brake Shoes & Brake Spring & Hardware Kit
| Attribute | Value |
| Applications | Meritor |
| Drum Dia. | 15.000" |
| Shoe Width | 4.000" |
| Anchor End | Open |
| Roller End | Open |
| Hardware | 100.4702.10 |
| Rating | 23K Lbs Value |
| Web | Single |
Description
23K Premium Brake Shoe Kits
- NO CORE
- Meritor Q Plus Series
- NS301 Lining (Comparable to 23K & 312 Lining)
- Kits include 2) New Brake Shoes & Brake Spring & Hardware Kit
| Attribute | Value |
| Applications | Meritor |
| Drum Dia. | 15.000" |
| Shoe Width | 4.000" |
| Anchor End | Open |
| Roller End | Open |
| Hardware | 100.4702.10 |
| Rating | 23K Lbs Value |
| Web | Single |












