✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$31.33
Original: $89.52
-65%Elite Truck Parts 16.5" x 6" Q Plus Brake Shoe Kit 23K | ETP-NK4715Q23PR—
$89.52
$31.33The Story
23K Premium Brake Shoe Kits
- NO CORE
- Meritor Q Plus Series
- NS301 Lining (Comparable to 23K & 312 Lining)
- Kits include 2) New Brake Shoes & Brake Spring & Hardware Kit
| Attribute | Value |
| Applications | Fruehauf |
| Drum Dia. | 16.500" |
| Shoe Width | 6.000" |
| Anchor End | Open |
| Roller End | Open |
| Unlined Shoe | 142.471580 |
| Hardware | 100.4515.22; 104.09021 |
| Rating | 23K Lbs Value |
| Web | Double |
Description
23K Premium Brake Shoe Kits
- NO CORE
- Meritor Q Plus Series
- NS301 Lining (Comparable to 23K & 312 Lining)
- Kits include 2) New Brake Shoes & Brake Spring & Hardware Kit
| Attribute | Value |
| Applications | Fruehauf |
| Drum Dia. | 16.500" |
| Shoe Width | 6.000" |
| Anchor End | Open |
| Roller End | Open |
| Unlined Shoe | 142.471580 |
| Hardware | 100.4515.22; 104.09021 |
| Rating | 23K Lbs Value |
| Web | Double |












