✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$27.78
Original: $79.38
-65%Elite Truck Parts 16.5" x 7" Q Plus Brake Shoe Kit 23K | ETP-NK4515Q23PR—
$79.38
$27.78The Story
23K Premium Brake Shoe Kits
- NO CORE
- Fruehauf Series
- NS301 Lining (Comparable to 23K & 312 Lining)
- Kits include 2) New Brake Shoes & Brake Spring & Hardware Kit
| Attribute | Value |
| Applications | Fruehauf |
| Drum Dia. | 16.500" |
| Shoe Width | 7.000" |
| Anchor End | Open |
| Roller End | Open |
| Unlined Shoe | 142.451582 |
| Hardware | 100.4515.32 |
| Rating | 23K Lbs Value |
| Web | Double |
Description
23K Premium Brake Shoe Kits
- NO CORE
- Fruehauf Series
- NS301 Lining (Comparable to 23K & 312 Lining)
- Kits include 2) New Brake Shoes & Brake Spring & Hardware Kit
| Attribute | Value |
| Applications | Fruehauf |
| Drum Dia. | 16.500" |
| Shoe Width | 7.000" |
| Anchor End | Open |
| Roller End | Open |
| Unlined Shoe | 142.451582 |
| Hardware | 100.4515.32 |
| Rating | 23K Lbs Value |
| Web | Double |












