
The Story
Optronics Lighting Work Light;4"X4.5"; Curved | TLL70FBP
| Color | White |
| Diodes | 6 |
| Lumens | 4800/3360 |
| Mount | Post |
| Connection | Hard Wired |
| Pack Qty | 1 |
| FMVSS | -- |
| Housing Material | Aluminum |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12-24V |
| Amp Draw | 12V 2.8 / 24V 1.43 |
| Warranty | Lifetime LED Warranty |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Optronics Lighting Work Light;4"X4.5"; Curved | TLL70FBP
| Color | White |
| Diodes | 6 |
| Lumens | 4800/3360 |
| Mount | Post |
| Connection | Hard Wired |
| Pack Qty | 1 |
| FMVSS | -- |
| Housing Material | Aluminum |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12-24V |
| Amp Draw | 12V 2.8 / 24V 1.43 |
| Warranty | Lifetime LED Warranty |











